Nutraxin Ultra Men

Nutraxin Ultra Men

Nutraxin Ultra Men

1,100 ден

Распродадено

1,100 ден

Достапност: Распродадено шифра: KAISER14 Извести ме кога ќе пристигне
Напомена: Оваа понуда е во соработка со Аптеки Kaiser Pharm и ќе ви биде директно испорачана од нив.
  • Детали
  • Оценки (0)

Детали

Nutraxin Ultra Men содржи Л-аргинин заедно со растителни екстракти како што се Tribulus terrestris, ѓумбир, жен-шен, целер, цимет и каранфилче. Исто така збогатен е и со Борова кора која што е полна со проантоцијаниди

Факти за суплементот
Мирокристална целулоза, магнезиумски соли на масни киселини, поливинил алкохол, титан диоксид, полиетилен гликол, хлорофил бакар комплекс, силициум диоксид, метакрилат кополимер, натриум бикарбонат

Не содржи потенцијални алергени како шеќер, скроб, квасец, глутен, соја, пченка и млечни производи
Синтетски бои, конзерванси и засладувачи не се употребуваат при производство

Начин на употреба
Се препорачува да се земаат 3 таблети дневно со многу вода како додаток во исхран за возрасни

Нето: 60 таблети во стаклена флаша

Оценки

Овој производ сеуште не е оценет.


Оставете оценка за производот “Nutraxin Ultra Men”

Само што го додадовте овој производ во кошничката: