Nutraxin Omega-3 2000мг

Nutraxin Omega-3 2000мг

Nutraxin Omega-3 2000мг

1,300 ден

Распродадено

1,300 ден

Достапност: Распродадено шифра: KAISER6 Извести ме кога ќе пристигне
Напомена: Оваа понуда е во соработка со Аптеки Kaiser Pharm и ќе ви биде директно испорачана од нив.
  • Детали
  • Оценки (0)

Детали

Nutraxin Omega-3 2000мг содржи EPA и DHA од рибино масло, овие масти се извонредни протектори на артериите, спречуваат акумулација на холестероли, го намалуваат крвниот притисок.
EPA и DHA придонесуваат за нормална функција на срцето
DHA придонесува за нормална функција на мозокот и окото

Факти за суплементот
– Вкупно рибино масло 2000мг
– EPA (еикозапентаноична к-на) 720мг
-DHA(докозахексадоична к -на) 480мг
-Други Omega-3 масни киселини 200мг
-Вкупно Omega-3 масни киселини 1400мг

Останати состојки
Мека желатин капсула (желатин: говедско потекло), деионизирана вода, засладувач( глицерол), антиоксиданс( екстракт богат со токоферол)

Не содржи потенцијални алергени како: шеќер, скроб, квасец, глутен, соја, пченка и млечни производи

Начин на употреба:
Како додаток во исхрана се зема 1 мека желатинска капсула до два пати дневно со вода, по можност со оброк

Нето: 60 меки желатински капсули во стаклена флаша

Оценки

Овој производ сеуште не е оценет.


Оставете оценка за производот “Nutraxin Omega-3 2000мг”

Само што го додадовте овој производ во кошничката: