Artroflex Hya-C

Artroflex Hya-C

1,260 ден

Распродадено

1,260 ден

Достапност: Распродадено шифра: KAISER11 Извести ме кога ќе пристигне
Напомена: Оваа понуда е во соработка со Аптеки Kaiser Pharm и ќе ви биде директно испорачана од нив.
  • Детали
  • Оценки (0)

Детали

Nutraxin Artroflex Hya-C-|| е додаток во исхрана кој помага за нормална функција на зглобови. Содржи Колаген од тип 2, Хијалуронска киселина, Витамин Ц заедно со Глукозамин, Хондроитин и МСМ.
Витамин Ц придонесува за формирање на колаген кој е неопходен за нормално функционирање на коските.

Факти за суплементот:
Една доза: 3 таблети
-Глукозамин 1500мг
-Хондроитин Сулфат 1200мг
-МСМ (метилсулфонилметан) 1200мг
– Витамин Ц 60мг
-Неденатуриран колаген Тип 2 40мг
-Хијалуронска киселина 30мг

Останати состојки:
кроскармелоза натриум, мирокристална целулоза, бакар хлорофил, комплекс силициум диоксид, магнезиумски соли на масни киселини и поливинил пролидон

Не содржи потенцијални алергени: шеќер, квасец, глутен, соја, пченка и млечни производи
Синтетски бои, конзерванси и засладувачи не се употребуваат при производство

Начин на употреба:
Се препорачува да се зема една таблета три пати на ден со вода и оброци, како додаток на исхрана за возрасни
Да не се користи за лица под 18год

Нето: 90 таблети во стаклена флаша

Оценки

Овој производ сеуште не е оценет.


Оставете оценка за производот “Artroflex Hya-C”

Само што го додадовте овој производ во кошничката: