Acid Ialuronic

Acid Ialuronic

1,300 ден

Распродадено

1,300 ден

Достапност: Распродадено шифра: KAISER13 Извести ме кога ќе пристигне
Напомена: Оваа понуда е во соработка со Аптеки Kaiser Pharm и ќе ви биде директно испорачана од нив.
  • Детали
  • Оценки (0)

Детали

НАМАЛЕТЕ ЈА НАПНАТОСТА ВО ЗГЛОБОВИТЕ!

Хијалуронска киселина за зглобови содржи: Натриум Хијалуронат ExceptionHYAL, хијалуронска киселина од растителен извор со висока молекуларна тежина која се ресорбира во целост во дигестивниот систем. Покрај хијалуронска киселина содржи и витамин Ц од Ацерола за подобрување на нормалната функција на ‘рскавиците и зглобовите. ExceptionHYAL е лиценциран бренд од Principium SA – Швајцарија.

Начин на употреба: Се препорачува 2 капсули дневно,со вода или друга течност, по оброк.

СООДВЕТЕН ЗА ВЕГЕТАРИЈАНЦИ!

Оценки

Овој производ сеуште не е оценет.


Оставете оценка за производот “Acid Ialuronic”

Само што го додадовте овој производ во кошничката: