Омега 3 + Q10

Омега 3 + Q10

Омега 3 + Q10

1,600 ден

Распродадено

1,600 ден

Достапност: Распродадено шифра: KAISER5 Извести ме кога ќе пристигне
Напомена: Оваа понуда е во соработка со Аптеки Kaiser Pharm и ќе ви биде директно испорачана од нив.
  • Детали
  • Оценки (0)

Детали

Nutraxin Omega 3 +CoQ-10 е посебна формула која што содржи Коензим Q10
заедно со Omega 3 масни киселини
Коензим Q10 е универзален антиоксиданс за човечкото тело
EPA и DHA придонесуваат за нормално функционирање на срцето
DHA- придонесува за нормална функција на мозокот и окото
Факти за суплементот:
Единечна доза: 2 меки желатински капсули
– Вкупно рибино масло 1300мг
-EPA (еикозапентаноична к-на) 468мг
-DHA(докозахексаноична к-на) 312мг
-Други Омега-3 масни к-ни 130мг
-Вкупно Омега -3 масни к-ни 910мг
-Коензим Q10 200мг

Останати состојки:
мека желатинска капсула, деизонизирана вода, засладувач( глицерол), антиоксиданс( екстракт богат со токоферол), титан оксид, понсо R4

Не содржи потенцијални алергени: шеќер, скроб, квасец, глутен, соја, пченка и млечни производи

Конзерванси и засладувачи не се употребуваат при производство

Начин на употреба;
Додаток во исхрана, да се земе една мека желатинска капсула до два пати дневно, по можност со оброк

Нето: 60 меки желатински капсули во стаклена флаша

Оценки

Овој производ сеуште не е оценет.


Оставете оценка за производот “Омега 3 + Q10”

Само што го додадовте овој производ во кошничката: