Магнезиум-Aнтистрес минерал

Магнезиум-Aнтистрес минерал

Магнезиум-Aнтистрес минерал

790 ден

Распродадено

790 ден

Достапност: Распродадено шифра: KAISER9 Извести ме кога ќе пристигне
Напомена: Оваа понуда е во соработка со Аптеки Kaiser Pharm и ќе ви биде директно испорачана од нив.
  • Детали
  • Оценки (0)

Детали

Важен е за нервните импулси и неговиот недостаток резултира со изразена раздразливост.

Магнезиумот има важна улога и во процесот на врзување на калциум во коските, како и при релаксација на мускулите.

Principum Magnesio Completo – Додаток во исхраната кои содржи 4 различни форми на магнезиум.
– Магнезиум паидолат
– Магнезиум карбонат
– Магнезиум Цитрат
– Фруктолигосахариди

Оценки

Овој производ сеуште не е оценет.


Оставете оценка за производот “Магнезиум-Aнтистрес минерал”

Само што го додадовте овој производ во кошничката: