Nutraxin Zero Balans

Nutraxin Zero Balans

Nutraxin Zero Balans

1,200 ден

Распродадено

1,200 ден

Достапност: Распродадено шифра: KAISER16 Извести ме кога ќе пристигне
Напомена: Оваа понуда е во соработка со Аптеки Kaiser Pharm и ќе ви биде директно испорачана од нив.
  • Детали
  • Оценки (0)

Детали

Nutraxin Zero Balans е дел од Quick Slim колекцијатаза брзо слабеење. Формулата е комбинација од Хитосан и екстракт од грав( Phaseolus vulgaris) и даваат совршена комбинација во намалување на апсорпција на јаглехидрати и масти.

Факти за суплементот
-Хитосан 3000мг
-Екстракт од (Phaseolus vulgaris) грав 600мг

Останати состојки
Мирокристална целулоза, кополимер на поливинилпиролидон -винил ацетат, хидроксипропилметил целулоза, магнезиумски соли на масни киселини, силиконски диоксид
Не содржи потенцијални алергени како: шеќер, скроб, квасец, глутен, соја и млечни производи
Синтетски бои, конзерванси и засладувачи не се употребуваат при производство

Начин на употреба:
Препорачано да се земаат 2 таблети три пати на ден

Нето: 120 таблети

Оценки

Овој производ сеуште не е оценет.


Оставете оценка за производот “Nutraxin Zero Balans”

Само што го додадовте овој производ во кошничката: