Nutraxin Tonalin CLA

Nutraxin Tonalin CLA

Nutraxin Tonalin CLA

1,100 ден

Распродадено

1,100 ден

Достапност: Распродадено шифра: KAISER15 Извести ме кога ќе пристигне
Напомена: Оваа понуда е во соработка со Аптеки Kaiser Pharm и ќе ви биде директно испорачана од нив.
  • Детали
  • Оценки (0)

Детали

Nutraxin Tonalin CLA е дел од Quick Slim колекцијата односно колекција за брзо слабеење и содржи пантотенска коњугирана линолова киселина (CLA).
Оваа киселина телото не може да ја произведе и поради тоа потребно е да се внесува преку храна или додатоци.
Незаситената линолова киселина го забрзува метаболизмот на масти и доведува до намалување на масното ткиво во пределот на стомакот.

Факти за суплементот
CLA ( koњугирана линоленска к-на) 2600мг
Останати состојки
Мека желатинска капсула( говеѓи желатин), деионизирана вода, засладувач ( глицерол), антиоксиданс( богат екстракт со токоферол)

Не софржи потенцијални алергени како: шеќер, скроб, квасец, глутен, соја, пченка и млечни производи
Синтетски бои и конзерванси не се употребуваат при производство

Начин на употреба
Една доза е две меки желатински капсули

Оценки

Овој производ сеуште не е оценет.


Оставете оценка за производот “Nutraxin Tonalin CLA”

Само што го додадовте овој производ во кошничката: