Nutraxin Thermo Burn

Nutraxin Thermo Burn

Nutraxin Thermo Burn

750 ден

Распродадено

750 ден

Достапност: Распродадено шифра: KAISER12 Извести ме кога ќе пристигне
Напомена: Оваа понуда е во соработка со Аптеки Kaiser Pharm и ќе ви биде директно испорачана од нив.
  • Детали
  • Оценки (0)

Детали

Nutraxin Thermo Burn е дел од Quick Slim колекција- за брзо слабеење. Thermo Burn е подржан со кромиум и кафеин, екстракт од зелен чај кој е богат со катехин, екстракт од семе од зелено кафе и кетони од малина

Факти за суплементот
-Екстракт од лист на Camellia sinensis (зелен чај) 300мг
-Екстракт од семе на Coffea arabica
( зелено кафе) 300мг
-Екстракт од Capsicum annuum (чили)75мг
-Кетони од малина 75мг
-Хром пиколинат 75мцг

Останати состојки:
Микрокристална целулоза, поливинилпиролидон-винил ацетат кополимер, хидроксипропил метил целулоза, магнезиумски соли на масни киселини, силиконски диоксид

Не содржи потенцијални алергени како: шеќер, скроб, квасец, глутен, соја, пченкаи млечни производи

Синтетски бои, конзерванси и засладувачи не се употребуваат при производство
Содржи кофеин, не е препорачливо за деца и бремени жени

Начин на употреба:
Како додаток во исхрана за возрасни, препорачано е да се зема 1 таблета 3 пати дневно со многу вода.

Нето: 60 таблети во стаклено флаша

Оценки

Овој производ сеуште не е оценет.


Оставете оценка за производот “Nutraxin Thermo Burn”

Само што го додадовте овој производ во кошничката: