Био Спирулина-500мг

Био Спирулина-500мг

Био Спирулина-500мг

1,050 ден

Распродадено

1,050 ден

Достапност: Распродадено шифра: KAISER10 Извести ме кога ќе пристигне
Напомена: Оваа понуда е во соработка со Аптеки Kaiser Pharm и ќе ви биде директно испорачана од нив.
  • Детали
  • Оценки (0)

Детали

Потекнува од алгата L’Arthospira platensis – позната како
Алга Спирулина

Не содржи шеќер, ексципиенси, бои, конзерванси.
• Одлична за тонирање на организмот.
• Корисна во случај на физички замор и периоди на закрепнување.
• Корисна е и за спортисти.
• Корисен суплемент при диета
• Корисна за вегетаријанци поради присуството на витамин Б12
• Се препорачува при дефицит на железо, во анемични состојби.
• Наменет како за деца така и за возрасни.

Оценки

Овој производ сеуште не е оценет.


Оставете оценка за производот “Био Спирулина-500мг”

Само што го додадовте овој производ во кошничката: